Józs 18:1 – 18:28

A szent sátor Silóban. A még hátra levő országrész felosztása

1 Izrael fiainak egész gyülekezete pedig összegyülekezék Silóban és oda helyezteték a gyülekezetnek sátorát, minekutána meghódola előttük a föld.
  2 De maradtak vala még Izrael fiai között, akiknek nem osztották vala ki az ő örökségüket: hét nemzetség.
  3 Monda azért Józsué Izrael fiainak: Meddig vonakodtok még elmenni, hogy elfoglaljátok a földet, amelyet nektek adott az Úr, a ti atyáitoknak Istene?
  4 Hozzatok elő három-három férfiút nemzetségenként, és elküldöm őket, hogy keljenek fel és járják el a földet, és írják fel azt az ő örökségük szerint, és térjenek vissza hozzám;
  5 Azután osszák fel azt maguk közt hét részre. Júda maradjon meg a maga határaiban dél felől, József háza pedig maradjon meg a maga határaiban észak felől.
  6 És ti írjátok le a földet hét részre, és hozzátok ide hozzám, hogy sorsot vessek itt nektek az Úr előtt, a mi Istenünk előtt.
  7 Mert a lévitáknak nincs részük ti közöttetek; mivelhogy az Úrnak papsága az ő örökségük; Gád pedig és Rúben és Manassé fél nemzetsége megkapták az ő örökségüket a Jordánon túl napkelet felé, amit Mózes, az Úrnak szolgája adott vala nekik.
  8 És felkelének azok a férfiak, és elmenének. Parancsola pedig Józsué azoknak, akik elmenének, hogy leírják a földet, mondván: Menjetek el és járjátok el a földet, és írjátok le azt, azután térjetek vissza hozzám, és itt vetek nektek sorsot Silóban, az Úr előtt.
  9 Elmenének azért a férfiak, és által menének a földön, és leírák azt városonként hét részre, könyvben, azután visszatérének Józsuéhoz a táborba, Silóba.
  10 És sorsot vete nekik Józsué Silóban az Úr előtt, és elosztá ott Józsué a földet Izrael fiai között az ő osztályrészeik szerint.

Benjámin öröksége

11 És kijöve a Benjámin fiai nemzetségének sors szerint való része az ő családjaik szerint; és pedig esék az ő sors szerint való részüknek határa a Júda fiai és a József fiai közé.
  12 Vala pedig az ő határuk az északi oldalon a Jordántól fogva, és felméne a határ Jérikhó háta mögé észak felé, azután felméne a hegyre napnyugat felé, a szélei pedig Béth-Aven pusztájánál valának.
  13 Onnan pedig átmegy a határ Luz-felé, Lúznak azaz Béthelnek háta mögé dél felől; azután alámegy a határ Ataroth-Adárnak a hegyen, amely dél felől van alsó Béth-Horontól.
  14 Majd tovább megy a határ, és kerül a nyugati oldalnak dél felé, attól a hegytől, amely átellenben van Béth-Horonnal délről; a szélei pedig Kirjáth-Baál, azaz Kirjáth-Jeárim felé, a Júda fiainak városa felé vannak. Ez a napnyugati határ.
  15 A déli oldala pedig van Kirjáth-Jeárim szélétől kezdve, és megy a határ napnyugat felé, megy a Nefthoa vizének kútfejéhez.
  16 Azután alámegy a határ a hegynek széléhez, amely átellenben van a Hinnom fiának völgyével, amely észak felé van a Refaim völgyében; alámegy a Hinnom völgyébe is a jebuzeus mellett dél felé, és alámegy a Rógel forrásához.
  17 És kerül észak felől, és megy Én-Semesnek, azután megy Gelilothnak, amely átellenben van az Adummimba felvivő úttal; majd alámegy Bohánnak, a Rúben fiának kövéhez.
  18 És átmegy az Arabával átellenben levő oldalra észak felé, és alámegy Arabába is.
  19 Átmegy a határ azután Béth-Hogla oldalára észak felé; a határ szélei pedig északnak a Sós-tenger csúcsánál, délnek a Jordán végénél vannak. Ez a dél felé való határ.
  20 A Jordán pedig határolja azt a napkelet felől való oldalról. Ez a Benjámin fiainak öröksége az ő határaik szerint körös-körül, az ő családjaik szerint.
  21 A Benjámin fiai nemzetségének városai pedig az ő családjaik szerint [ezek]: Jérikhó, Béth-Hogla, és Emek-Kecic;
  22 Béth-Arábá, Cemaraim és Béthel;
  23 Avvim, Pára és Ofra;
  24 Kefár-Amóni, Ofni és Gába. Tizenkét város és azoknak falui.
  25 Gibeon, Ráma és Beéroth;
  26 Micpe, Kefira és Móca;
  27 Rekem, Jirpeél és Thareala;
  28 Céla, Elef és jebuzeus, azaz Jeruzsálem, Gibeath, Kirjáth. Tizennégy város és ezeknek falui. Ez a Benjámin fiainak öröksége az ő családjaik szerint