1Krón 18:1 – 18:17

Dávid szerencsés csatákon aranyat, ezüstöt és rezet zsákmányol és azt a templomépítésre szenteli. Hivatalnokai és papjai

1 Ezek után pedig megveré Dávid a filiszteusokat, és megalázá őket, és Gáth városát faluival együtt elvevé a filiszteusok kezéből.
  2 A moábitákat is megveré; és a moábiták Dávidnak adófizető szolgái lettek.
  3 Továbbá megveré Dávid Hámátban Hadadézert is, Sóbának királyát, mikor elindult vala, hogy az Eufrátesz folyóvízig vesse birodalmának határát.
  4 Dávid pedig nyere ő tőle ezer szekeret és hétezer lovast és húszezer gyalogost; és minden szekeres lovaknak inait elvagdaltatá Dávid, és csak száz szekérbe valót tarta meg azokból.
  5 És mikor eljövének Damaszkuszból a szíriabeliek, hogy megsegéllenék Hadadézert, a Sóba királyát: levága Dávid a szíriabeliek közül huszonkétezer férfit.
  6 És rendele Dávid [tiszttartókat] Szíriában, ahol Damaszkusz van; és lettek a szíriabeliek Dávidnak adófizető szolgái. És megsegíté az Úr Dávidot mindenütt, amerre csak ment.
  7 És vevé Dávid az arany pajzsokat, amelyeket a Hadadézer szolgái viselének, és vivé Jeruzsálembe.
  8 És hoza Dávid Tibhátból és Kúnból, a Hadadézer városaiból igen sok rezet. Abból csinálá Salamon a réztengert, az oszlopokat és a rézedényeket.
  9 Mikor meghallotta volna pedig Tóhu, a hamáthbeli király, hogy Dávid megverte Hadadézernek, a Sóba királyának egész hadát:
  10 Küldé Dávid királyhoz az ő fiát, Hadorámot, hogy köszöntené őt és megáldaná, mivelhogy megharcolt vala Hadadézerrel és megverte vala őt; mert Tóhu is hadakozik Hadadézer ellen. És [külde Dávidnak] sok arany, ezüst és rézedényt,
  11 És Dávid király ezeket is az Úrnak szentelé, az ezüsttel és az arannyal együtt, amelyet nyert vala minden pogányoktól, az edomitáktól, a moábitáktól, az Ammon fiaitól, a filiszteusoktól és amálekitáktól.
  12 Abisai pedig, a Séruja fia, az edomiták közül a Sónak völgyében megvere tizennyolcezret.
  13 És rendele Edomban [Dávid] tiszttartókat, és lettek az edombeliek mind Dávidnak szolgái. És megsegíté az Úr Dávidot mindenütt, amerre csak ment.
  14 Így uralkodék Dávid az egész Izrael felett, és ítéletet és igazságot szolgáltat vala egész népének.
  15 Joáb pedig, Séruja fia, a sereg elöljárója volt, Jósafát, az Ahilud fia pedig emlékíró.
  16 Sádók, az Akhitub fia és Abimélek, az Abjátár fia, voltak a papok; Sausa az íródeák.
  17 És Benája, a Jójada fia, a kereteusok és peleteusok elöljárója volt; a Dávid fiai pedig elsők a király mellett.