3Móz 24:1 – 24:23

A mécsekről és szent kenyerekről való törvény

1 Szóla ismét az Úr Mózesnek, mondván:
  2 Parancsold meg Izrael fiainak, hogy hozzanak neked tiszta faolajat, amelyet a világításhoz sajtoltak, hogy szünet nélkül égő lámpákat gyújthassanak.
  3 A bizonyság függönyén kívül, a gyülekezet sátorában úgy helyeztesse el [azokat] Áron, hogy estétől fogva reggelig az Úr előtt legye[nek]. Örökkévaló rendtartás legyen ez a ti nemzetségeiteknél.
  4 A tiszta [arany] gyertyatartóra rakja fel a mécseket; az Úr előtt legyenek szüntelen.
  5 És végy lisztlángot, és süss abból tizenkét lepényt; két tized [efából] legyen egy lepény.
  6 És helyeztesd el azokat két rendben; hatot egy rendbe, a tiszta [arany] asztalra az Úr elé.
  7 És tégy mindenik rendhez tiszta tömjént, és legyen emlékeztetőül a kenyér mellett, tűzáldozatul az Úrnak.
  8 Szombat napról szombat napra rakja fel azt [a] [pap] az Úr elé szüntelen; örök szövetség ez Izrael fiaival.
  9 Azután legyen az Ároné és az ő fiaié, akik egyék meg azokat szent helyen, mert mint igen szentséges, az övé az, az Úrnak tűzáldozataiból, örök rendelés szerint.

Az istenkáromló megköveztetik

10 Kiméne pedig egy izraelbeli asszonynak fia, aki egyiptomi férfiútól való vala, Izrael fiai közé, és versengének a táborban az izraelbeli asszonynak fia és egy izraelbeli férfi.
  11 És káromlá az izraelbeli asszony fia az [Isten] nevét és átkozódék; elvivék azért azt Mózeshez. Az ő anyjának neve pedig Selomith vala, Dibrinek leánya, Dán nemzetségéből.
  12 És őrizet alá veték azt, míg kijelentést nyernének az Úr akarata felől.
  13 Szóla azért az Úr Mózesnek, mondván:
  14 Vidd ki az átkozódót a táboron kívül, és mindazok, akik hallották, tegyék kezeiket annak fejére és kövezze agyon azt az egész gyülekezet.
  15 Izrael fiainak pedig szólj, ezt mondván: Ha valaki az ő Istenét átkozza, viselje az ő bűnének terhét.
  16 És aki szidalmazza az Úrnak nevét, halállal lakoljon, kövezze azt agyon az egész gyülekezet; akár jövevény, akár bennszülött, ha szidalmazza az [Úrnak] nevét, halállal lakoljon.

Az emberölés és testi sértés büntetése

17 Ha valaki agyon üt valamely embert, halállal lakoljon.
  18 Ha pedig barmot üt agyon valaki, fizesse meg azt: barmot baromért.
  19 És ha valaki sérelmet ejt a felebarátján, amint ő cselekedett, vele is úgy cselekedjenek:
  20 Törést törésért, szemet szemért, fogat fogért; amilyen sérelmet ő ejtett máson, olyan ejtessék rajta is.
  21 Aki barmot üt agyon, fizesse meg azt, de aki embert üt agyon, halállal lakoljon.
  22 Egy törvény legyen nálatok: a jövevény olyan legyen, mint a bennszülött, mert én vagyok az Úr, a ti Istenetek.
  23 Szóla azért Mózes Izrael fiainak, és kivivék az átkozódót a táboron kívül, és agyonverék azt kővel. És úgy cselekedének Izrael fiai, amint parancsolta vala az Úr Mózesnek.